×
31 Ağustos 2022
Finike’de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı coşkuyla kutlandı.
Finike Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı 100. yıl kutlama programı, Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, İlçe Jandarma Komutanı Murat Kemal Karayaka, İlçe Emniyet Müdürü Ethem Yer, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Yeni Mahalle Kapalı Pazarı önünden Liman içine doğru gerçekleştirilen fener alayı eşliğindeki kortej yürüyüşü marşlar eşliğinde gerçekleştirildi. Kortej yürüyüşü sonrasında Finike Belediyesi Liman Sahnesinde DJ Sena konseri ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı vatandaşların coşkusuyla kutlandı.
Kutlama programı kapsamında konuşmalarını gerçekleştiren Finike Kaymakamı Kazım Musa Çelik, “Bu güzel gecede bizleri bir araya getiren başta Finike Belediye Başkanımız Mustafa Geyikçi olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu programda hemşehrilerimizin yoğun katılımlarını görmek, ellerde ay yıldızlı bayrağımızı görmek bizleri gururlandırıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yılını kutluyor olmanın onurunu, gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.” dedi.
Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılına erişmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Finike Belediyemiz tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yıl kutlamalarına hoş geldiniz, şerefler verdiniz. 30 Ağustos, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da kıvılcımı ateşlenen ve yedi düvele karşı verilen Milli Mücadele’nin 1922’de Dumlupınar’da büyük bir zaferle taçlandığı gündür. Bu zafer, aziz milletimizin ve kahraman ordumuzun ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyerek canından aziz bildiği vatan topraklarını koruma kararlılığının neticesidir. Bizler de aynı anlayış ve kararlılıkla, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda ilerlemeye devam edecek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanı için canlarını siper eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yad ediyor, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarını sunuyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yılı kutlu olsun.” dedi.  
Adres: Eski Mahalle 109. Sokak No:1 Finike
Copyright 2022 Finike Belediyesi