×
08 Eylül 2022
Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Finike Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İskele Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Kültürlerin Kaynaşması etkinliğine katılarak Finike’yi ve Finike’nin değerlerini tanıttı.  
Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Finike Belediyesi’nin kardeş belediyesi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İskele Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Kültürlerin Kaynaşması etkinliğine katıldı. Farklı kültürlerin, o kültüre ait el emeği göz nuru eserlerin yanı sıra yiyecek ve içeceklerin de meraklılarıyla buluştuğu 4. Kültürlerin Kaynaşması etkinliğinde Finike Belediyesi tarafından stant kurularak Finike’ye ait değerler tanıtıldı.  
Finike’nin tanıtılması ve Finike’ye ait değerlerin korunmasına büyük özen gösterdiklerini vurgulayan Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “Kardeş belediyemiz olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İskele Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Kültürlerin Kaynaşması etkinliğine Başkan Yardımcımız Sıdıka Gökyar Kızılca ve Meclis Üyemiz Volkan Aydıner ile birlikte katıldık. İlçemize ait değerleri ve kültürümüzü tanıtmak amacıyla kurduğumuz Finike Belediyesi standı ile tüm ziyaretçilere kültürümüzü, değerlerimizi ve doğal güzelliklerimizi anlattık. Standımızı ziyaret ederek bizleri onurlandıran Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’a, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sayın Zorlu Töre’ye ve İskele Milletvekili Sayın Yasemin Öztürk’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca, etkinliğe ev sahipliği yapan ve açtığımız stant ile ilçemizi tanıtmamıza olanak sağlayan İskele Belediye Başkanı Sayın Hasan Sadıkoğlu’na nazik misafirperverlikleri dolayısıyla teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Adres: Eski Mahalle 109. Sokak No:1 Finike
Copyright 2022 Finike Belediyesi