×
19 Eylül 2022
Finike Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Eylül Gaziler Günü ve Şehitleri Anma programı,  Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Finike Belediye Başkan Vekili Volkan Aydıner, İlçe Jandarma Komutanı Murat Kemal Karayaka, Finike Belediye Başkan Yardımcıları Sıdıka Gökyar Kızılca, İsmet Çetin, Cavit Aktar, Meclis Üyeleri Arif Ertuğ, Selçuk Yiğit, İlçe Müftüsü Hasan Kırkan, Kahraman Gaziler, Şehit ve Gazi yakınları, İlçe Protokolü ve vatandaşların katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Finike Belediyesi Liman Sahnesi önünde düzenlenen programda konuşmalarını gerçekleştiren Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik, “Bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş olan kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ederken, Yüce Allah’tan, hayatta olan tüm gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum.” dedi.
Finike Belediye Başkan Yardımcısı Sıdıka Gökyar Kızılca, vatan için kendilerini siper eden aziz şehitler ve kahraman gaziler onuruna bir mevlit programı düzenlediklerini aktararak, “19 Eylül, TBMM tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazilik unvanı verilmesi sonrasında Gaziler Günü olarak ilan edilmiştir. Bugün bizler de Finike Belediyesi olarak, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz onuruna bir mevlit programı düzenledik. Tarih boyunca, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir gurur kaynağı olarak saymıştır. Bizler de bu gururu, her zaman yüreğimize taşıyacak ve nesilden nesile aktaracağız. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanı ve milleti için canlarını siper eden aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize ise aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum.” dedi.
Aziz şehitler ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gaziler için mevlid-i şerif okutulması sonrasında yemek ikramı ile devam eden programda, Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Finike Belediye Başkan Vekili Volkan Aydıner, Başkan Yardımcıları Sıdıka Gökyar Kızılca, İsmet Çetin ve Cavit Aktar kahraman gaziler ile şehit ve gazi yakınlarıyla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çekildi. 
Adres: Eski Mahalle 109. Sokak No:1 Finike
Copyright 2022 Finike Belediyesi