×
13 Nisan 2023
Almanya MosbachBelediyesi ile Finike Belediyesi arasında temeli 1990’lı yıllara dayanan kardeş şehirler protokolü kapsamında, Mosbach Belediye Başkanı Julian Stipp ve beraberindeki heyet Finike’ye geldi.
Finike’nin tarihi, doğal ve kültürel özelliklerini tanımak ve tanıtmak amacıylaziyarete gelenMosbach Belediye Başkanı Julian Stipp, Meclis Üyeleri Walter Posert, Timo Riedinger,Finike Komitesi Üyeleri Ingrid Stecher,Ursula Geier, Gerhard Lauth,Brigitte Lauth ve Belediye personeli Ursula Heckmann,Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’yimakamında ziyaret etti. Kardeş şehirden gelen misafirleri ilçede ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “Finikemizin kardeş şehirlerinden biri olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin İskele Belediyesi ve Macaristan’ın Budapeşte Belediyesi ile olduğu gibi Almanya’nın MosbachBelediyesi ile de ilişkilerimizinbu denli güçlü olması bizi onurlandırıyor. Kardeş şehirlerimizden Finike’ye daha önceden de çok kez heyet geldi ve Finikemizin doğal güzellikleri ile tarihi yapısını çok beğendiler. Bu kez de MosbachBelediyesi’nden 8 kişilik bir heyetilçemizi ziyaret etti. Ziyareti gerçekleştiren Mosbach Belediye Başkanı Julian Stipp ve ekibine teşekkür ediyorum. Kendilerini ilçemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ziyaretleri kapsamında Finike’nin cennet köşelerini tanıtarak kendilerineyöremizin organik tatlarından ikram edeceğiz.Finike Belediyesi olarak her platformda faaliyet gösterip çeşitli fuar ve ziyaretlerle ilçemizin adını ve kültürel özelliklerimizi tüm dünyaya duyurmaya çalışıyoruz.” dedi.
Mosbach Belediye Başkanı’ndanFinike Liman Park Projesi’ne Tam Not
Finike için geliştirilen projeler ve yapılacak yatırımlar hakkında da bilgi veren Başkan Geyikçi, “Göreve geldiğimiz günden bu yana birçok projeye imza attık. Yakın bir zamanda da kent meydanımızın açılışını gerçekleştireceğiz ve heyetimizin bir dahaki gelişinde onları prestijli projelerimizden biri olanyeni kent meydanımız ile karşılayacağız.” dedi. Başkan Stipp ve heyeti, önceden atıl bir biçimde kaderine terk edilen ve günümüzdeyeşil alan olarak ilçeye kazandırılan, vatandaşların sosyalleşebildiği Liman Park Projesi’ne tam not verdi.
Finike ile Mosbach Arasındaki İlişkileri Canlandırmak İçin Protokol İmzalandı
Finike ve Mosbach arasındaki kardeşliğin gelecek nesillere aktarılması ve mevcut ilişkilerin canlandırılması için Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ve Mosbach Belediye Başkanı Julian Stipp arasında dostluk protokolü imzalanarak konuklaraFinike’ye özgü el yapımı reçeller, kurutulmuş narenciye meyveleri ve Finike’yi simgeleyen çeşitli hediyeler takdim edildi. Ardından Finike Belediyesi Kültür Evi’ni ve kardeş şehrin adını taşıyan Mosbach Parkı’nı ziyaret eden heyet, Finike’nin tarihi ve kültürel mirası hakkında bilgi alarak önce Limyra Antik Kenti’nde, ardındanGökbük Köyü’nde doğa yürüyüşüne çıktı. Finike’nin doğasını ve kültürünü çok beğendiklerini belirten Mosbach Belediye Başkanı Julian Stipp, “Finike’yi çok seviyoruz. En kısa zamanda tekrar geleceğiz. Dostluğumuzun baki olmasını diliyor, iki şehir arasındaki ziyaretleri artırarak birbirimizin kültürlerini daha çok paylaşmamız gerektiğini düşünüyorum.”dedi. Mosbach’ınkültürünü yansıtan tarihi çanı ve Almanya’ya özgü tatlardan oluşan hediyeleri Başkan Geyikçi’ye takdim eden Başkan Stipp, gösterilen misafirperverlik adınateşekkürlerini iletti.
 
Adres : Eski Mahalle 109. Sokak No:1 Finike
Copyright 2024 Finike Belediyesi