×
01 Temmuz 2023
33. Finike Festivali ve 1 Temmuz Kabotaj Bayramı Şenlikleri, halkın yoğun katılımı ve ilgisi ile bugün başladı. 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında, liman içinde başlayıp sahil boyu devam eden tekne kortejinin ardından deniz şehitleri anısına çelenk sunma töreni düzenlendi. Flyboard gösterisi, tekne süsleme yarışması, çift silindirli tekne yarışması, küçükler ve büyükler serbest yüzme yarışması, su altından gitme yarışması ve yağlı direkten bayrak alma yarışması düzenlenerek dereceye giren yarışmacılara Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’nin ödül takdiminin ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Finike Kaymakamı Musa Kazım Çelik ve ilçe protokolünün katılımlarıyla Finike Cumhuriyet Meydanı’nın açılışı gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Finike Belediyesi iş birliğiyle yürütülen Finike Cumhuriyet Meydanı Projesi’nin hizmete açılmasıyla ünlü pop sanatçısı Sefo, Finike Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla buluşturuldu. Geceye damga vuran Sefo konseri ile doyasıya eğlenen vatandaşlar, 33. Finike Festivali ve Kabotaj Bayramı Şenlikleri’nde sahne alacak sanatçıların yediden yetmişe hitap etmesi ve Finike’ye yakışır Cumhuriyet Meydanı’nın açılması sebebiyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’yi tebrik etti.

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Tüm Vatandaşları 33. Finike Festivali ve Kabotaj Bayramı Şenlikleri’ne Davet Etti

Sosyal belediyecilik anlayışıyla fuar ve etkinliklere önem veren Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “Finikeli vatandaşlarımızın ve çevre ilçelerden misafirlerimizin yoğun katılımıyla 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı gösterilerini liman içinde coşkuyla izleyerek Finike Cumhuriyet Meydanı’mızın açılışını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek ve ilçe protokolünün katılımlarıyla gerçekleştirdik. ‘Meydanlar bir kentin can damarıdır’ diyerek başlattığımız bu projede sona gelmiş olmanın ve Finike’mizde eksikliği yıllardır hissedilen kent meydanını siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sefo konseriyle ihtişamlı bir şekilde başlayan konserlerimize renkli sanatçılarımızla hız kesmeden devam ediyoruz. Tüm hemşehrilerimizi 2 Temmuz’da Selda Bağcan, 3 Temmuz’da Grup Seksendört, 4 Temmuz’da Melek Mosso ve 5 Temmuz’da Tan Taşçı konserine bekliyor, hep birlikte eğlenmeye davet ediyorum. 33. Finike Festivali ve Kabotaj Bayramı Şenlikleri, Finike’mize yakışır düzeyde olacak. Finike Belediyesi olarak, birlik ve beraberlikten aldığımız güç ile vatandaşlarımıza hak ettikleri hizmeti sunabilmek ve Finike’mize değer katabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.
Adres : Eski Mahalle 109. Sokak No:1 Finike
Copyright 2024 Finike Belediyesi