×
27 Ekim 2023
Başkan Geyikçi’den 100’üncü yıl mesajı
Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Cumhuriyetin Kuruluşunun ve Finike’nin ilçe oluşunun 100’üncü yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Finike’nin 100 yaşına girmesinin gururunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Mustafa Geyikçi, “Büyük Atatürk'ün çağdaş uygarlık yolunda koyduğu hedeflere O’na layık şekilde ve O’nun gösterdiği hedefler doğrultusunda durmadan ve yorulmadan çalışarak, bizlere bıraktığı emanetlere sahip çıkarak, aydınlık bir geleceğe ulaşmanın sorumluluğunda olmaya devam edeceğiz” dedi.

100’üncü yılı kutlamanın gururunu yaşıyoruz
Cumhuriyetin değerlerini her zaman yaşatacaklarını dile getiren Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, mesajını şöyle sürdürdü;
“Bugün, Yüce Türk Milleti olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yaşını kutlamanın gurur ve heyecanını paylaşıyoruz.
En başta bizlere bu paha biçilmez emaneti bırakan Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnetlerimi ve şükranlarımı sunmayı bir borç biliyorum.
Bizler Büyük Atatürk'ün çağdaş uygarlık yolunda koyduğu hedeflere yorulmadan ve çok çalışarak, bıraktığı emanetlere sonsuza kadar sahip çıkarak, ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıma sorumluluğumuzun her zaman bilincinde olduk ve olmaya devam edeceğiz.
Cumhuriyeti değerlerini koruyarak yüceltmek görevimizdir
Cumhuriyeti ‘en büyük eseri’ olarak gören Ulu Önder Büyük Atatürk, nasıl ki birliktelikle, ortak hedef doğrultusunda ve olağanüstü fedakarlıklarla Cumhuriyeti kurduysa, bu değerli emanetin değerlerini koruyarak yüceltmek de bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Bu ilerlemeyi hep birlikte başarabiliriz ve başarmak zorundayız. Cumhuriyetimizin 100. yılında güzel ülkemize yakışan şey budur.

İlçe oluşunun 100’üncü Finike’yi Büyük Atatürk’ün vizyonuyla geliştireceğiz
Büyük Atatürk’ün bizlere açtığı bu vizyonla Finike’mizi her geçen gün gelişen ve büyüyen bir ilçeye dönüştürmek için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün Cumhuriyetimiz gibi Finike’miz de ilçe oluşunun 100’üncü yılını kutluyor. Bugün bizler için iki mutluluğun bir arada yaşandığı bir gün. Bu doğrultuda Cumhuriyetin yeni yüzyılında ülkemizin hedeflerine ulaşması için Finike olarak da üzerimize düşeni yapmaya bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edeceğiz.
Bu vesileyle 29 Ekim 1923 yılında kurulan ve bugün 100’üncü yılını kutladığımız Cumhuriyetimizi bizlere bırakan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Hem Finike’mizin hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı kutlu olsun. Nice 100 yıllara.”
 
Adres : Eski Mahalle 109. Sokak No:1 Finike
Copyright 2024 Finike Belediyesi