×
08 Kasım 2023
Sakin Şehir Finike Turuncu Köy ile örnek olacak

Uluslararası Cittaslow Birliği Genel Sekreteri Pier Giorgio Olivetti, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’yi ziyaret etti. Finike Belediye Başkan Yardımcısı Sıdıka Gökyar Kızılca, Antalya Büyükşehir Belediyesi (ABB) Dış İlişkiler Daire Başkanı Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç ve ABB AB İlişkileri ve Proje Şube Müdürlüğü Personeli Serpil Solmaz’ın da katıldığı görüşmede Finike’nin ‘Sakin Şehir’ olarak yapacağı yeni projeler konuşuldu.

Oliveti: Finike’ye hayran kaldım
Antalya’nın tek CittaSlow kenti olan Finike’yi ziyaret eden Uluslararası Cittaslow Birliği Genel Sekreteri Pier Giorgio Olivetti, Finike’yi çok beğendiğini dile getirdi. Finike’nin birlik çatısı altında yapmış olduğu çalışmaları yerinde izleyen Oliveti, Finike’nin ‘sakin şehir’ olarak örnek bir konumda olduğunu ifade etti. Finike’nin önümüzdeki dönemlerde de CittaSlow Birliği ile yeni projelere imza atacağını ifade eden Oliveti, “Finike’de birliğimiz adına gördüklerimiz bizleri çok memnun etti. Finike’nin ‘CittaSlow’ çatısı altında sürdürdüğü çalışmalar birçok kente örnek olabilecek nitelikte. Finike gerçekten de CittaSlow için elinden geleni yapıyor. Ben Cittaslow Birliği adına Belediye Başkanımız başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Turuncu Köy sadece Antalya’ya değil ülkemize değer katacak
Uluslararası Cittaslow Birliği Genel Sekreteri Pier Giorgio Olivetti ile bir araya gelmekten durdukları memnuniyeti dile getiren Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, CittaSlow’un ilçe için çok önemli bir marka olduğunu ifade etti. İlçe olarak ‘CittaSlow’ konusuna çok önem verdiklerini belirten Başkan Mustafa Geyikçi, “Bugün Genel Sekreterimiz ile bir araya geldik. Kendisine Finike’nin önümüzdeki günlerde gerçekleştirmek istediği projeleri anlattık. Finike, sakin yaşamın yanı sıra tarımsal üretim, gençlik ve inovasyon projeleri ile de CittaSlow için öne çıkıyor” dedi.

Birlik Genel Sekreteri Olivetti’ye ‘Turuncu Köy’ projesinden de bahseden Başkan Mustafa Geyikçi, “Turuncu Köy Projesi Finike için vizyon bir proje olacaktır. Projenin içerisinde tarım var, üretim var, gençlik var, çevreci yaklaşım var. Bu proje ile yalnızca Finike’ye değil, Antalya’ya ve ülkemize çok büyük bir değer katmış olacağız. Finike bu proje ile hem Türkiye’deki Cittaslow kentlere hem de uluslararası anlamda örnek olacak” ifadelerini kullandı.
Adres : Eski Mahalle 109. Sokak No:1 Finike
Copyright 2024 Finike Belediyesi